Головним українським дипломатом став Вадим Пристайко

  • Верховна Рада призначила Вадима Пристайка міністром закордонних справ України
  • До цього Вадим Пристайко був заступником керівника Офісу президента

Верховна Рада України призначила Вадима Пристайка міністром закордонних справ України. «За» відповідне рішення проголосувало 310 народних депутатів з 226 необхідних, повідомляє кореспондент Політарени.

Перед голосуванням Вадим Пристайко заявив, що працюватиме за принципами чотирьох «П» — професіоналізм, патріотизм, порядність та прагматичність.

«Я вимагатиму від дипломатичної служби України піднятись на новий рівень у відстоюванні національних інтересів, зробити практичний внесок у розвиток нашої держави, нашої економіки, нашої культури, нашої освіти», — сказав Пристайко.

Він також зазначив, що пріоритетом номер один є відновлення миру на Сході, а також деокупація і повернення Криму.

Пристайко також заявив, що шукатиме шляхи для відновлення дружби з Польщею, Румунією та Угорщиною

«Ми будемо вдумливо, креативно, але принципово шукати шляхи, якими можемо відновити коло друзів навколо себе. В першу чергу це стосується Угорщини, Польщі і Румунії. Ми маємо уважно слідкувати за тим, що відбувається в Модові і Грузії — це сфера наших безпосередніх інтересів. Контакти з білоруським керівництвом обнадійливі. Прибалтійські країни залишаються нашими друзями, які усвідомлюють наші проблеми і готові діяти спільно з нами», — уточнив Пристайко.

Коли очільника МЗС запитали про майбутні відносини з РФ, то він чітко окреслив, що вважає Росію агресором.

«Ми втратили 14 000 життів наших українців, ми втратили 7% територій, ми втратили 20% нашого промислового потенціалу. Ми знаємо, хто в цьому винний. Росія є агресор. Разом з тим, не тільки ми маємо це говорити, а щоб говорили про це наші партнери. Це і буде завдання нашої дипломатичної служби», — зазначив Пристайко.

З грудня 2014 року до вересня 2017 року Вадим Пристайко перебував на посаді першого заступника міністра закордонних справ, потім був головою місії України в НАТО. З червня 2019 Пристайко — заступник керівника Офісу президента.

Перед призначенням Пристайка новообрана Верховна Рада призначила прем'єр-міністром Олексія Гончарука, а міністром оборони — Андрія Загороднюка.


  1. Стали відомі прізвища керівників фракцій у парламенті та їх заступники.
  2. Про що говорив Зеленський у першому посланні до Ради.
  3. Дмитро Разумков став новим головою Верховної Ради України.