Голова Верховного суду: головне завдання судової системи — боронити свою незалежність

Голова Верховного суду України Валентина Данішевська
  • Валентина Данішевська заявила, що довіра до судової системи в Україні зростає
  • Головним завданням судової системи голова ВСУ вважає надання якісних послуг людям і захист власної незалежності

Українська судова система має два основних завдання: надавати якомога якісніші послуги людям і боронити свою незалежність. Про це заявила голова Верховного суду України Валентинина Данішевська, повідомила пресслужба суду, передає Політарена.

«Для того, щоб люди нас цінували, попри труднощі, які є, з урахуванням ситуації в кожному суді, ми повинні якомога швидше розглядати справи і дотримуватися розумних строків. Нам необхідно дбати про формування позитивного ставлення людей, які приходять до суду», — сказала Діншевська.

Вона також заявила, що судова система повинна надавати якомога кращі послуги людям, які звертаються до суду, і боронити свою незалежність.

Окрім цього, голова ВСУ зазначила, що рівень довіри українців до судів зростає. Зокрема, Данішевська повідомила, що 71% людей, яких опитували на виході з суду, заявили, що суд ухвалив справедливе обґрунтоване рішення.

«Ми повинні спілкуватися з людьми так, щоб вони, незважаючи на результат розгляду справи, виходили із суду задоволеними, з відчуттям того, що в суді панує дух закону і верховенства права. Це наша головна мета», — уточнила Данішевська.


  1. Рада проголосувала за судову реформу: почали зі скорочення Верховного суду.
  2. Окружний адмінсуд Києва взявся за анулювання ліцензії для NewsOne.
  3. Антикорупційний суд почав розгляд справи Омеляна.