Голова ЦВК заявила про тиск на комісію з боку судів

  • Голова ЦВК поскаржилась на тиск судів, які ухвалюють одіозні рішення
  • Сліпачук заявила, що ЦВК відкрита до діалогу та готова надавати пояснення щодо рішень, які ухвалила

Суди здійснюють адміністративний інформаційний тиск на Центральну виборчу комісію своїми одіозними рішеннями. Про це на брифінгу заявила Голова ЦВК Тетяна Сліпачук, передає кореспондент Політарени.

«Я хочу сказати, що, на жаль, повністю виключити намагання інформаційного адміністративного тиску на Центральну виборчу комісію не вдається, тому що інколи одіозні з суспільної і юридичної точки зору рішення судових органів, вони теж є своєрідним тиском на Центральну виборчу комісію, тому що вони викликають дуже емоційну реакцію в суспільстві», — сказала Сліпачук.

Вона уточнила, що адміністративні впливи на Центрвиборчком через судову владу є неприпустимим явищем, оскільки Україна повинні розвиватись в полі правової держави.

«Намагання скомпрометувати Центральну виборчу комісію, про що вже навіть говорили представники громадського суспільства і мас-медіа, через нібито непрофесійність у прийняті рішень чи ухвалення неправомірних рішень, ще до того, як судова влада розбереться і прийме остаточне рішення, є недопустимим», — зазначила Голова ЦВК.

Сліпачук відзначила, що, інколи, одна і та ж колегія суддів може ухвалити протилежні рішення на подібні судові кейси. Як приклад, вона навела ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду Києва та закликала громадськість читати рішення самої ЦВК, а не довіряти інформації з сумнівних джерел.

Тетяна Сліпачук також повідомила, що комісія відкрита до обговорень та готова надавати пояснення щодо будь-яких рішень, які ухвалила Центральна виборча комісія.


  1. Сліпачук похвалилася довірою українців до ЦВК.
  2. Суд зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом в нардепи (документ).
  3. Сліпачук натякнула, що ЦВК все одно не зареєструє партію Саакашвілі.