Фріз: Зеленський розпустив ЦВК, щоб провести вибори на окупованих територіях

Депутатка «Європейської Солідарності» Ірина Фріз наголосила, що звільнення усього складу Центральної виборчої комісії є формальним запуском процедури виборчого процесу та легітимізацією виборів в ОРДЛО. Про це вона написала у Facebook.

«Навіщо пан Зеленський звільняє ЦВК? Все просто. Для проведення виборів на тимчасово окупованих територіях. Саме для цього, а супутньо ще й для виборів в Дніпрі, Києві, Харкові та Одесі. Не просто так сьогодні також пролунала від володаря слуг фраза про побоювання щодо заморожування конфлікту на Сході через введення миротворців. Все це має одну мету — формальний запуск процедури виборчого процесу та легітимізація виборів в ОРДЛО в найстисліші терміни, яка призведе до непростих, мягко кажучи, наслідків в державі», — розповіла Фріз.

Вона зазначила, що не виключає, що легітимізація виборів в ОРДЛО є другим етапом домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним.

Її колега по фракції Артур Герасимов підкреслив, що рішення про розпуск ЦВК є політичною розправою.

"Завжди, коли робиться така політична розправа, інакше це назвати не можна, запрошуються члени ЦВК, і надається слово голові ЦВК, щоб вона могла навести факти. Проти цього рішення виступає Опора, G7, і всі хто у здоровому глузді», – сказав Артур Герасимов.