Фесенко: Коломойський грає проти себе

Автор: Володимир Фесенко — політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента»


Підвищуючи ставки, конфліктний олігарх створює проблеми не тільки державі, але й грає проти своїх інтересів

Якщо раніше Ігор Коломойський отримував кайф від різноманітних конфліктів, у яких брав участь або провокував сам, то останні пів року кайфує від своїх інтерв'ю та гучних резонансних заяв. Ось такий ходячий інформпривід. Президент Зеленський якось ще під час виборчої кампанії зауважив, що Коломойський може скласти йому конкуренцію в жанрі стендап-шоу. Ось саме цим він зараз і займається.

Хоча Коломойський — особливий жанр. Така собі суміш бізнесу, політики і стендап-шоу. Його часто конфліктні, іноді навіть провокаційні заяви — від МВФ до ПриватБанку і Гонтаревої — зараз створюють проблеми як для президента в контексті його візиту до США зокрема, так і для України як держави. Наприклад, у зв’язку з початком переговорів з місією МВФ. І уряд, і глава держави виступають за те, щоб відновити співпрацю з Фондом, і зацікавлені в конструктивних переговорах. Точно так само, як і в тому, щоб відносини з такими нашими стратегічними партнерами як США і ЄС розвивалися взаємовигідно, а не в конфліктному ключі. Не знаю, усвідомлено, неусвідомлено, чи це такий побічний ефект, але Ігор Коломойський своїми резонансними заявами тут якраз створює проблеми. І не тільки Україні.

Коломойський проводить свою лінію щодо ПриватБанку. Це своєрідний шантаж, і він не приховує, що не відчепиться від «нинішніх власників». Але почекайте, нинішнім власником ПриватБанку є держава, з яким він, виходить, конфліктує в ім'я своїх специфічних бізнес-інтересів. А та надмірна конфліктність і агресивність, яку Коломойський проявив на ток-шоу Савіка Шустера, головним чином грає проти нього ж самого, тому що створює навколо його особистості додаткове напруження. Підвищуючи ставки, Коломойський грає проти своїх же інтересів.

Раніше він не вирізнявся особливими заявами і проявами: у нього була інша тактика і в політиці, і в інформаційній сфері. Такий уже характер — Коломойського навряд чи переробиш. Але зараз запал треба б зменшити. Трохи пригальмувати і на поворотах бути акуратнішим.