Експерт назвав смішною перевірку нардепа Леонова поліграфом тривалістю в 5 хвилин

Олексій Леонов
  • Олексій Леонов пройшов перевірку на детекторі брехні, загальна тривалість якої склала менш як п'ять хвилин
  • Нардеп відповів на 11 питань, 4 з яких були такими, які передбачають очевидну відповідь
  • Експерт наголосив, що перевірка має тривати мінімум від однієї до двох годин

Поліграфіст назвав перевірку на детекторі брехні, яку народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олексій Леонов пройшов менш як за п'ять хвилин, смішною й недопустимою. Про це він розповів у коментарі Політарені.

Член комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов оприлюднив відео з перевірки на поліграфі. З нього слідує, що загальна тривалість питань-відповідей під час перевірки склала майже п'ять хвилин. Загалом нардеп відповів на 11 питань, 4 з яких були такими, які передбачають очевидну відповідь, на кшталт, чи сидить Леонов на стільці та чи знаходиться в приміщенні.

Поліграфіст запитав нардепа, чи той навмисно порушував чинне законодавство, переслідуючи особисті цілі та чи мав гроші або іншу вигоду, коли голосував за певні закони чи подавав їх як депутат Верховної Ради України. Фахівець запитав і про вигоду від Антона Яценка або від когось іншого у процесі роботи над скандальними законопроєктами. На всі ці питання Леонов відповів: «ні».

Поліграф так поліграф❗️Однак, по-перше, я маю свою точку зору й у силу Конституції маю право голосувати так, як вважаю за потрібне.Аби мої виборці у майбутньому не велися на відверту провокацію і тиск на їхнього мажоритарника – пройшов поліграф. Висновок експерта: грошей за голосування чи не голосування за будь-які законопроєкти – не брав. Ключові запитання, задані на поліграфі: ❗️Будучи депутатом Верховної Ради України ви навмисно порушували чинне законодавство, переслідуючи особисті цілі? Відповідь – ні. ❗️Чи мали ви гроші або якусь іншу вигоду, коли голосували за певні закони, як депутат Верховної Ради України? Відповідь – ні. ❗️Чи мали ви особисту вигоду при подачі законопроєктів? Відповідь – ні. ❗️Чи отримували ви гроші або якусь вигоду від Антона Яценка або від когось іншого у процесі роботи над законопроєктами №2047, №2047-1 або №2047-д? Відповідь – ні. ❗️Чи отримували ви гроші або якусь вигоду при лобіюванні законопроєктів № 1053-1 або №1073? Відповідь – ні. Завтра викладу офіційний звіт від спеціаліста-поліграфолога. ✅А тепер трохи хронології: Всі члени Комітету бачили, що винесені законопроєкти недосконалі. Члени Комітету запропонували голові @Данило Гетьманцев протягом тижня напрацювати законопроєкт, що повністю прибере вплив будь-яких учасників і прибере монополію. Голова Комітету відмовив і поставив на голосування вищезгадані законопроєкти. Я утримався від голосування за всі три вищезгадані законопроєкти. Далі, на депутатів, які не голосують за законопроєкти, адже вважають їх корумпованими – заводять кримінальні справи. Шановний @Rouslan Riaboshapka, @Назар Холодницький, Артем Ситник @НАБУ – чекаю запрошення. Єдине, прошу, не у пленарний тиждень. Також всім нагадаю, що за ст.ст.201, 297, 94 та 299 Цивільного кодексу щодо захисту репутації ніхто не скасовував. Перепрошую своїх виборців за весь цей цирк.

Опубліковано Alexey Leonov Середа, 23 жовтня 2019 р.

Депутат «Слуги Народу» пообіцяв викласти офіційний звіт від спеціаліста-поліграфолога, оскільки для обробки даних необхідно 3-4 години.

Політарена поспілкувалася з виконавчим директором «Всеукраїнської асоціації поліграфістів» Володимиром Ведмідьом, щоб уточнити в експерта надійність результатів перевірки на детекторі брехні, загальна тривалість котрої склала менш як п'ять хвилин. Він назвав таку перевірку смішною.

«Це взагалі смішно, це ні про що. Якщо це дійсно так було, і його так мало часу тестували, мені дивно, чому поліграфологи так себе поводять, і чому вони дискредитують так професію і взагалі довіру до поліграфа», — відповів експерт.

70 main result - Експерт назвав смішною перевірку нардепа Леонова поліграфом тривалістю в 5 хвилин
Володимир Ведмідь

За його словами, перевірка має бути проведеною зранку або вдень і тривати мінімум від однієї до двох годин.

«Має вестись передтестова бесіда, запит реакцій, тобто дві години з людиною працювати — це нормально. Мінімальною є одна година, щоб добитися якихось більш-менш вірогідних показників. До десяти хвилин — це абсолютно недопустимо», — сказав Володимир Ведмідь.


  1. В «Голосі» готові прийти на «поліграф-вечірку».
  2. Дубінський пройшов поліграф: Не збрехав (відео).
  3. Арахамія про поліграф для депутатів інших фракцій: «Голос» піде, ЄС — навряд чи.