Джемілєв вірить, що Росія повторить долю СРСР

  • Джемілєв вірить в те, що Крим знову стане частиною України
  • Лідер кримськотатарського народу виділив важливість закон про українську мову та мовні квоти
  • Джемілєв прокоментував перші місяці роботи президента Зеленського

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що вірить в те, що Крим знову стане частиною України, а Російська Федерація повторить долю СРСР. Про це він розповів у коментарі кореспонденту Політарени.

«Найбільший успіх за 5 років роботи в тому, що ми внесли поправки в Конституцію України, де вказали, що Україна ставить за мету вступ до Європейського союзу та НАТО», — сказав Джемілєв.

Він наголосив, що за час президентства Порошенка та останнього скликання парламенту для укріплення держави вдалося зробити набагато більше, ніж за всі попередні роки з часів незалежності України. Зокрема лідер кримськотатарського народу виділив закон про українську мову та мовні квоти. За його словами, ці досягнення посилюють позиції України як незалежної держави.

Джемілєв запевнив, що вірить в те, що Крим знову стане частиною України, а Росія повторить долю СРСР.

«Крим, звичайно, обов'язково повернеться у склад України як і окупована територія Донбасу. Коли відбудеться повернеться – залежить від стану Росії. З Російською Федерацією може статися теж, що і з Радянським союзом. Я думаю, що саме така доля чекає Росію», — зазначив депутат.

Також Джемілєв прокоментував перші місяці роботи президента Зеленського. Деякі ініціативи нового глави держави подобаються лідеру кримських татар, деякі ж – його лякають.

«З одного боку, є хороші заяви, а є такі що викликають тривогу. Особливо у нас викликало занепокоєння, що він хоче миру за будь-яку ціну. Можливо, навіть на умовах капітуляції. Те, як він зараз реагує на дії Москви, імпонує. Але, як бачимо, у нього немає злагодженої команди. Подивимось, як сформується в парламенті його політсила», — прокоментував депутат.


  1. Путін вважає росіян і українців частиною спільної нації.
  2. Клімкін прокоментував указ Путіна щодо видачі паспортів РФ мешканцям Луганської та Донецької областей.
  3. Медведчук зустрівся з президентом Російської Федерації.