Директора «Діскавері» обрали новим міністром оборони

  • Депутати Верховної Ради України IX скликання проголосували за призначення нового міністра оборони України
  • Посаду чинного міністра оборони Степана Полторака займе Андрій Загороднюк

Новообрані депутати Верховної Ради України XI скликання проголосували за призначення Андрія Загороднюка міністром оборони України.

Згідно з рішенням, колишню посаду Степана Полторака займе екскерівник проєктного офісу реформ Міноборони Андрій Загороднюк.

314 депутатів проголосували «за» призначення, 25 -  «проти», 14"утримались", 52 не голосували.

Загороднюк не встиг на свою промову перед депутатами напередодні призначення на посаду. Через це в засіданні оголошували перерву. Однак, у своєму виступі причину затримки міністр не пояснив.

«Наші збройні сили настільки сильні, наскільки сильний персонал. Головне, що треба буде зробити нам, це має бути пріоритет №1 — це повернути державну політику, яку має робити Міністерство оборони за підтримки уряду та Верховної Ради, обличчям до простого військовослужбовця», — заявив міністр.

Також серед завдань Міністерства оборони Загороднюк назвав реформування армії за стандартами НАТО та подолання корупції і нецільового використання ресурсів.

Згідно з поданою автобіографією, Андрій Загороднюк раніше працював директором у кількох компаніях. Останнім місцем роботи зазначена посада директора компанії «Діскавері Консалтінг Інжинірс (Великобританія, Марлоу)».

З 5 липня поточного року Загороднюк працював позаштатним радником президента України Володимира Зеленського.


  1. Парламент залишив Полторака та Грицака на посадах голів Міноборони та СБУ.
  2. Рада не змогла відправити уряд Гройсмана у відставку.
  3. Президент вніс до парламенту подання на звільнення голів СБУ, МЗС та Міноборони.