Диплом Гройсмана – справжній. Журналісти спростували найголовніші фейки про екс-прем’єра

Журналісти Радіо Свобода продовжують розвінчувати міфи, які створюють в мережі проти ТОП-політиків. Нещодавно вони розповідали про головні фейки щодо Порошенка, а на цей раз розповіли про міфи, які створили навколо екс-прем’єра. Коротко про них.

Підробний диплом, насправді справжній

Найголовніший фейк проти екс-перм’єра, який був поширений депутатом від Партії «Укроп» Віталієм Купрієм. До слова, саме цього депутата журналісти пов’язують із олігархом Коломойським. За словами Купрія, нібито, у Володимира Гройсмана «липовий» диплом. Насправді ж, як запевняють журналісти, вони перевірили диплом Гройсмана і виявилося, що він не фальшивий, а справжній.

Відповіді на запити, які журналісти направляли до Міністерства освіти та безпосередньо до навчального закладу де цей диплом отримував Гройсман, переконали їх в хибності тверджень Купрія. Тобто, диплом – справжній.

dyplom 576x720 - Диплом Гройсмана – справжній. Журналісти спростували найголовніші фейки про екс-прем’єра

Також журналісти зазначають, що подібні маніпуляції із підробними дипломами – це ефективна дезінформація, якою користуються депутати останні 10 років. Запускаючи чутки про відсутність диплому, вони нівелюють знання та будь-які кроки посадовця. І Українська історія знає не один приклад подібних освітніх фейків. «Що цікаво, для того, щоб ця брехня прижилася в народі – достатньо просто заявити, що депутат такий-то чи там активіст такий-то звертається до МОН з проханням перевірити диплом чиновника бо у нього є сумніви. А вже ЗМІ підхоплюють цю новину про сумніви і подають її під правильним кутом. А читачів вже не цікавить чи це правда, їм достатньо просто сумнівів», — завив політтехнолог Володимир Бондаренко виданню «Політ Арена».  Власне, так само і створили фейк про підробний диплом Гройсмана, депутат Купрій просто вирішив розвіяти свої сумніви, а наближені ЗМІ підхопили цю інформацію.

Гройсман НЕ опікується базарами

Міф, який поширили опоненти, виявився також брехнею. Журналісти відшукали архівні кадри Вінниці, які підтверджують інший факт: Гройсман боровся з ринками. Тільки-но прийшовши на посаду мера, 28-и річний Гройсман, почав виживати стихійну торгівлю Вінниці. Мета була впорядкувати базари, які часто виникали просто на пішохідних зонах під будинками вінничан. Саме такі дії викликали справжній бунт вінничан-підприємців. Вони не хотіли нікуди покидати звичні базарні точки і навіть об’єднувалися проти молодого мера Гройсмана, мітингуючи, борючись з правоохоронцями.

Гройсман опікується апаратними закладами

Цей міф журналісти розвінчали тим, що подібний заробіток завжди був винятково правоохронців. Жоден прем’єр в історії країни чи будь-який інший чиновник опікуватися таким видом схем не міг би за замовчуванням, оскільки ця сфера поділена між сторожилами політики. І назвали навіть конкретні імена екс-депутат від БПП Олександр Третьяков та Юлія Тимошенко.

Також журналісти спростували мініпуліції і щодо квартири тещі.