Дубонос: Пашинський не настільки дурний, щоб сісти за тяжкі тілесні

Микита Дубонос – журналіст,   політолог


Вчора Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 грудня 2019 року для екснардепа Сергія Пашинського, а сьогодні тільки й розмови про це. Тому, аби краще зрозуміти усю ситуацію, спочатку згадаємо як усе починалося, так би мовити бекграунд.

Ввечері 31 грудня 2016 року Пашинський разом з дружиною їде додому, ледь не врізається в іншу машину, водій якої не увімкнув габарити. Далі все як у Голлівуді, Пашинський виходить із машини, аби з'ясувати у чому річ, а як результат — словесна перепалка, пляшка по голові нардепа та простріляна нога у нападника Хімікуса. Здавалося б, самооборона (у найгіршому випадку — її перевищення) і так було, принаймні до 4 жовтня 2019 року.

Для контексту дуже важливо зрозуміти, що після поранення нападника, Пашинський особисто надав йому першу допомогу та викликав швидку з поліцією. Тобто, ну це ніяк не в'яжеться з розповіддю самого нападника Хімікуса, про нібито "Вилетів з машини та сказав "Усім стояти! ". Багато за що можна критикувати Пашинського: за ганебну поведінку з журналістами, як для народного депутата України; за схеми, в яких безпосередньо брав участь і так далі. Але точно не можна сказати, що він настільки дурний, щоб спровокувати конфлікт і сісти за тяжкі тілесні.

Питання тут в іншому: чи дійсно рішення Печерського суду не є політично вмотивованим? Дивлячись на те, що у суспільстві існує великий, якщо не сказати величезний, запит на ув'язнення колишніх чиновників, а справу поновило саме ДБР, то пазл починає складатися у єдину картину.

Мабуть, вже не для кого не буде таємницею, що колишній ексзаступник глави адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов має неабиякий вплив у відомстві Романи Труби. Інакше як пояснити постійний «злив даних» про допити та розслідування, якими так хизується сам Портнов, коли «викликає» Петра Порошенка на черговий допит.

Отже, суспільство хоче «крові», Портнов хоче помсти, влада хоче прикрити невдалі кроки у зовнішній політиці, а як результат — колишній депутат їде відпочивати на зону. Ловлю флешбеки часів Віктора Федоровича, так би мовити.

З усієї палітри можливих вироків (перевищення службовим становищем, шахрайство, заволодіння державним майном і так далі), влада чомусь вирішила обрати саме умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Мабуть, не стали «винаходити велосипед» ще раз. Що ж, все йде за планом, а ось за чиїм, то вже інше питання.

 

Микита Дубонос,   спеціально для Політарени

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я