Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом

Олексій Гончарук

У чинного прем'єр-міністра України, за офіційними даними, є десять радників, котрі працюють на громадських засадах. Вони допомагають Олексію Гончаруку правильно ухвалювати рішення і грамотно керувати Кабінетом міністрів. Прізвища цих людей вже відомі. Політарена розбиралася, хто ці люди.

Чинному прем'єру кроки до успіху підказує екснардеп від «БПП» та син співзасновника телеканалу «1+1». Решта — підприємці, директори та колишні підлеглі. Четверо людей вже працювали раніше з Гончаруком: в Офісі ефективного регулювання та в третейському суді. Проте лише один з радників подавав декларації про доходи, та  й той тільки тому, що раніше був нардепом.

Олександр Роднянський

Screenshot 1 result - Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом
Олександр Роднянський та його батько

В десятці радників Гончарука — представник з оточення медіахолдингу Коломойського — Олександр Роднянський. Його батько — продюсер і медіа-менеджер, співвласник телеканалу «1+1», української мережі кінотеатрів «Сінема-Сіті» і київського готелю Hilton Київ Олександр Роднянський. До 2008 року працював у Росії, де був одним з найвпливовіших телепродюсерів.

Про сина Олександра відомо, що він здобув освіту в Лондонській школі економічних і політичних наук, вже кілька років займається бізнесом. У травні 2015 отримав премію Прінстонського університету — одного з найстаріших і найвідоміших університетів у США.

Юрій Голік

holik zvit result - Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом
Юрій Голік

В оточення Гончарука потрапив і колишній позаштатний радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка Юрій Голік. Він відповідав за формування інфраструктурної та бюджетної політики, кадровий аудит штату ОДА, впровадження проєктного менеджменту, а також систем ProZorro й iGov.

Після «чистки» голів ОДА Зеленським Юрій Голик разом з Валентином Резніченком покинули облдержадміністрацію. Починаючи з липня 2019 року Голик очолював програму «Регіональний розвиток» аналітичного центру «Український інститут майбутнього».

Олексій Мушак

Myshak Kurkul 13582 result - Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом
Олексій Мушак

Не лише «нові обличчя» оточують команду нового уряду: в список радників Гончарука потрапив колишній депутат Верховної Ради VIII скликання від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Мушак. Екснардеп надаватиме прем'єру поради з економічних питань. Цікаво, що Мушак є прихильником лібертаріанства — мінімізації втручання держави в економіку, через що підпадав під критику радикально налаштованих політсил. Він також займався підприємництвом: організував бізнес у сфері роздрібної торгівлі, мав проєкти у сфері майнінгу криптовалюти Bitcoin.

За чотири роки, згідно з деклараціями, Мушак дещо поповнив свої статки. З декларації 2019 року пропав Volkswagen, наявний в декларації 2013 року, натомість у дружини з'явився новий Lexus.

До списку нерухомості додалася квартира майже у 284 квадратні метри, вартість якої становить 2,1 мільйона гривень, та земельна ділянка на 717 квадратів за 380 тисяч гривень. Родина задекларувала також кухню вартістю близько 200 тисяч гривень.

Олександр Пукшин

В «молоду команду» Гончарука потрапив також син колишнього заступника глави секретаріату президента Віктора Ющенка Ігоря Пукшина. Того, котрий протягом 2007 — 2009 років був уповноваженим президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України.

У 2012 році Ігор намагався потрапити у «велику політику» як мажоритарник від 125-го округу на Львівщині, однак програв вибори брату лідера «свободівців» Андрію Тягнибоку.

Що цікаво, свою юридичну кар’єру глава Офісу президента Андрій Богдан починав в адвокатській компанії «Правіс», одним з власників якої був Ігор Пукшин.

Олександр Пукшин працює керівним партнером Адвокатського об'єднання «Адвокатська фірма» Пукшин і Партнери", а також є одним із членів Комісії з питань правової реформи.

Світлана Котляревська

Screenshot 1 - Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом
Світлана Котляревська

Від міністра й до прем'єра: колишня радниця Степана Кубіва також потрапила до десятки радників Гончарука. Раніше вона працювала HR-експертом в Офісі з просування експорту, була керівницею відділу просування та підтримки проєктного офісу eHealth.

У державному секторі співпрацювала з ProZorro, має 6 років досвіду в управлінському консалтингу та 4 роки — у рекрутингу в бізнесі.

Джеймс Харт

Screenshot 2 result - Десять радників Гончарука: хто підказує прем'єру, як керувати урядом
Джеймс Харт

Юридичні поради Гончаруку тепер надає ще й один з партнерів компанії “Hillmont Partners”. Свого часу Харт працював менеджером по роботі з клієнтами з Росії та країн СНД в команді «Стандарт Банку» у Лондоні. Опісля став членом Ради Директорів низки європейських компаній і членом Наглядового комітету Альянсу громадського здоров’я в Україні.

Колишні підлеглі Гончарука

Решта тепер вже радників Олексія Гончарука раніше працювали в Офісі ефективного регулювання під його головуванням. Одразу три спеціалісти залишили Офіс услід за його лідером: керівник сектору «Ринковий контроль та нагляд» Офісу ефективного регулювання Володимир Головатенко, керівник сектору «Сільське господарство» Андрій Заблоцький та менеджерка ІТ-проектів Яна Горюнова. Попри те, що вони вже співпрацювали з прем'єром, інформації про них не так вже й багато.

Так само, як і про Олександра Зінкіна — юриста, який замикає «десятку» радників Гончарука. Свого часу він був членом третейського суду, в якому головував Гончарук, при всеукраїнській громадській організації «Союз інвесторів України», а тепер, як і усі про кого ми писали вище, буде радити прем'єр-міністру, як керувати українським урядом.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я