Депутати змінили генпрокурора України

Політарена
  • Народні депутати проголосували за звільнення з посади чинного Генерального прокурора України
  • За звільнення Юрія Луценка з посади генпрокурора проголосували 317 депутатів
  • Голосами 312 депутатів новим прокурором було обрано Руслана Рябошапку

Народні депутати Верховної Ради України IX скликання проголосували за звільнення з посади чинного Генерального прокурора України Юрія Луценка та призначення нового — Руслана Рябошапки. Про це повідомляє кореспондент Політарена.

За звільнення Юрія Луценка з посади генпрокурора проголосували 317 депутатів, «проти» не голосував жоден.

Новим прокурором голосами 312 депутатів було обрано заступника керівника Офісу президента Руслана Рябошапку. Партія Порошенка голосувала «проти».

Новий очільник прокуратури серед пріоритетних напрямків роботи назвав перезавантаження й оновлення системи.

«Коли ми зустрічалися ще з кандидатом у президенти, разом з Володимиром Олександровичем, з людьми, коли ми зустрічалися зі світовими лідерами, з представниками іноземних держав, окрім війни ми чули єдину проблему — корупція, прокуратура і суди... Корупцію і прокуратуру — цю проблему ми можемо вирішити, але тільки через оновлення і тільки через перезавантаження», — наголосив Рябошапка.

Також він планує зробити Генпрокуратуру центральним органом, який буде реалізовувати державну політику у сфері боротьби зі злочинністю.

Зранку в інтерв'ю Гордону Луценко сказав, що його ймовірному наступнику Руслану Рябошапці буде складно на цій посаді.

"Я знаю його (Руслана Рябошапку — ред.) фактично заочно... Стосовно, яким він буде генпрокурором, йому буде складніше. Підозрюю, що він не зможе говорити «ні» у багатьох випадках... " — додав Луценко.

Перед безпосереднім звільненням Луценко побажав Рябошапці успіхів на новій посаді.

Раніше Рябошапка був головою Національної ради з питань антикорупційної політики та співголовою Комісії з питань правової реформи. На виборах Президента України 2019 року Рябошапка був радником кандидата Зеленського. Відтак був призначеним заступником глави Офісу президента України.


  1. Луценко подав у відставку в перший день нової Ради.
  2. Черновецький подав до суду на генпрокурора Луценка.
  3. Луценко: Я вважаю себе ефективним Генпрокурором.