Депутати розглянули питання про підсудність ВАКС

Вищий антикорупційний суд
  • Депутати підтримали проєкт Закону "Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд»
  • Законопроєкт обмежує направленість кримінальних справ, підслідних суду, виключно топ-корупцією

Народні депутати Верховної Ради України IX скликання у першому читанні підтримали проєкт Закону «Про внесення зміни до Закону України „Про Вищий антикорупційний суд“ (щодо початку роботи суду)». Про це повідомляє Політарена.

Законопроєкт, який обмежує направленість кримінальних справ, підслідних суду, виключно топ-корупцією, ухвалили в першому читанні 345-ма голосами народних депутатів. Проти виступив 1 обранець, 8 утримались, ще 49 не голосували.

Також депутати скоротили терміни розгляду закону у другому читанні: «за» проголосували 294 народні обранці.

У пояснювальній записці до закону йдеться про те, що спеціалізований антикорупційний суд повинен справедливо та ефективно розглядати й вирішувати справи щодо обвинувачень виключно у високопосадовій корупції.

"Створення Вищого антикорупційного суду було зумовлено потребою забезпечення ефективного судового розгляду кримінальних проваджень саме щодо високопосадової корупції. Так, у звіті Антикорупційної мережі ОЕСР для країн Східної Європи та Центральної Азії (2017 рік) Україні було надано рекомендацію запровадити спеціалізований антикорупційний суд, який зможе справедливо та ефективно розглядати і вирішувати справи щодо обвинувачень у високопосадовій корупції», – йдеться в записці.


  1. Депутати підтримали скасування «поправок Лозового».
  2. Депутатку від «Слуги Народу» позбавили мандата.
  3. Імпічмент президента: депутати у першому читанні підтримали обіцянку Зеленського.