Депутати обрали нового прем'єр-міністра України

  • Народні депутати України IX скликання проголосували за призначення прем'єр-міністра України
  • Посаду прем'єр-міністра України відтепер обіймає Олексій Гончарук
  • Новий прем'єр-міністр планує навести порядок в податковій службі та побороти контрабанду

Новообрані народні депутати України IX скликання проголосували за призначення Олексія Гончарука прем'єр-міністром України. Про це повідомляє кореспондент Політарени.

Під час свого виступу перед голосуванням депутатів Олексій Гончарук наголосив на ключових планах його роботи.

«Нам потрібно зростати не по 2-3% (економічне зростання — ред.), а мінімум по 5-7%», — сказав Гончарук і пояснив, що для цього необхідні дешеві ресурси, зокрема, іпотека під 12-13% вже наступного року.

Новий прем'єр-міністр пообіцяв не втручатися в діяльність Національного банку України. Водночас, на його думку, уряд має перебувати у постійному діалозі з НБУ.

Гончарук також планує змінити ставлення до України у світі. За його словами, вже за декілька тижнів в Україні буде місія МВФ, з якою будуть домовлятися про нові умови співпраці на наступні 3-4 роки.

Окрім того, новий прем'єр планує навести порядок в податковій службі, побороти контрабанду та надати рівні можливості представникам бізнесу.

«Ми перестанемо дотувати неефективність, ми перестанемо платити монополістам», — наголосив Гончарук і додав, що всі системні законопроєкти планують ухвалити за 3-4 місяці.

За призначення Гончарука на цю посаду проголосували 290 депутатів, проти — 27, ще 35 утримались.

До цього Олексій Валерійович обіймав посаду заступника керівника Офісу президента України, паралельно є членом Національної ради реформ при президентові України, де відповідає за блок економічного розвитку та продовження реформ.


  1. Гройсман попрощався з кріслом прем'єра і побажав успіху наступнику.
  2. Ми — Україна: Гройсман ще як прем'єр-міністр привітав українців з Днем Незалежності (відео).
  3. Росія в G8: Гройсман закликав не забути злочини РФ проти України.