Данилюк хоче забрати в СБУ зайві функції

Олександр Данилюк
  • Команда президента готує законопроєкти, які реформують СБУ
  • Секретар РНБО вказав на необхідність «прибрати» додаткові функції, властиві СБУ
  • Данилюк заявив, що вже створив групу, яка працює над змінами у законодавстві

Команда президента України Володимира Зеленського готує законопроєкти, які реформують Службу безпеки України. Про це в інтерв'ю 24 каналу розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк, передає Політарена.

«Без реформування СБУ інші реформ абсолютно не мають сенсу, тому що СБУ історично вбудована в багато процесів. Що має статися: СБУ повинна стати потужною, але в одній ключовій сфері — це контррозвідка», — зазначив Данилюк.

Секретар РНБО також вказав на необхідність «прибрати» додаткові функції, властиві СБУ, зокрема економічну сферу і боротьбу з корупцією.

Він додав, що президент та міжнародні партнери підтримують проведення реформ у Службі безпеки України

«Багато доведеться міняти, щоб це були реальні реформи. Зокрема потрібно буде внести зміни в законодавство», — наголосив Данилюк.

Секретар Ради нацбезпеки заявив, що вже створив групу, яка працює над змінами у законодавстві щодо СБУ.

«Я знаю про те, що у нас вже є закон, але чомусь він не був прийнятий нашими партнерами, наприклад, НАТО. І чому його не підтримують наші експерти. Чому? Тому що ці закони залишають роботу СБУ незмінною. Такі закони нам не потрібні», — пояснив Олександр Данилюк.

Він переконаний, що СБУ, українські й західні партнери повинні бути долучені до створення законопроєктів, що зараз і відбувається.


  1. СБУ проводить слідчі дії в Кабміні через крадіжку 7 млн доларів.
  2. Данилюк заробляє в 4 рази більше за Зеленського.
  3. Зеленський призначив Данилюка головним відповідальним за кібербезпеку України.