Чумак розповів, що буде далі зі справами Майдану

  • В Офісі Генпрокурора залишились понад 20 слідчих, які продовжують розслідувати справи Майдану та готувати їх для передачі до ДБР
  • Заступником управління, яке розслідуватиме справи Майдану, буде Олексій Донський
  • До аудиту справ Майдану долучать родичів загиблих та їх адвокатів

В Офісі генерального прокурора залишилось понад 20 слідчих, які продовжують розслідувати справи Майдану та готувати їх для передачі до Державного бюро розслідувань. Про це на брифінгу заявив головний військовий прокурор Віктор Чумак, повідомляє кореспондент Політарени.

«Створене спеціальне прокурорське управління процесуального керівництва по розслідуванням справ Майдану. Заступником цього управління буде Олексій Донський, той, який разом з Горбатюком проводив розслідування по справах Майдану», — сказав Чумак.

Він уточнив, що Офіс генпрокурора неодноразово звертався до директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, щоб створити в ДБР спеціальне управління по розслідуванням справ Майдану, і воно буде створено.

Чумак також зазначив, що над справами майдану працювали 43 слідчих: частина з них не пройшла тестування, частина написала заяви на звільнення, але наразі залишилось понад 20 людей, які продовжують роботу над ними. Після 20 листопада, коли Офіс генпрокурора втратить право проводити досудове розслідування, ці слідчі відповідатимуть за передачу справ Майдану до ДБР.

«Ми створимо аудит цих справ, де разом зі спеціалістами, з прокурорами в цю аудиторську групу увійдуть захисники справ Майдану (адвокати) і родичі загиблих на Майдані. Тоді ми побачимо об'єктивну картину того, що відбувається», — сказав Чумак.

Головний військовий прокурор також повідомив, що Сергій Горбатюк, який раніше очолював спеціальний департамент з розслідування справ Майдану, самостійно ухвалив рішення не проходити переатестацію, що у свою чергу надавало усі підстави звільнити його.


  1. Рябошапка звільнив керівника департаменту, який розслідував справи Майдану.
  2. В Управлінні спецрозслідувань справ Майдану проведуть аудит за місяць до розформування.
  3. Рябошапка створив департамент для розслідування злочинів Майдану.