Чехія заявила про загрозу її безпеці через «криміналітет» з українськими паспортами, виданими в «ДНР»

  • NCOZ заявив про появу злочинних авторитетів з українськими закордонними паспортами, виготовленими в «ДНР»
  • У Чехії вважає новою формою загрози для безпеки повернення в російськомовному середовищі такого явища як рекет

Центр з боротьби з організованою злочинністю Чехії (NCOZ) заявив про активізацію в країні російськомовних кримінальних структур, рекету і появу злочинних авторитетів з українськими закордонними паспортами, виготовленими в «ДНР». Про це повідомило Чеське радіо, передає Політарена.

Як зазначило видання, NCOZ вважає новою формою загрози для безпеки Чехії повернення в російськомовному середовищі такого явища як рекет.

«Ця злочинна діяльність характерна, перш за все, для осіб з українським громадянством, чиїми жертвами стають їхні земляки, які займаються бізнесом в Чеській Республіці. Знову з’явилася відпрацьована на пострадянському просторі схема «кришування», коли підприємцю пропонується «платити за захист», а в разі відмови розправою загрожують і йому, і його родичам в Україні», – зазначено в тексті доповіді NCOZ.

Фахівці вважають, що посилення контролю з боку чеських фінансових органів знизило кримінальні доходи від незаконних податкових маніпуляцій, і злочинним структурам доводиться шукати інші джерела отримання грошей.

Крім того, у Центрі вказали, що російськомовні та азійські кримінальні структури спираються на свої сильні діаспори всередині Чехії. Також вони пов’язані із закордонними злочинними спільнотами, займаючись широким спектром кримінальної діяльності, – від контрабанди наркотиків до впровадження в грошові потоки фондів ЄС і податкових злочинів.

У Чехії відмивають гроші, отримані в інших країнах, використовують офшорні схеми, займаються корумпованості чеських держслужбовців і політиків на всіх рівнях, налагоджують зв’язки з місцевими злочинними структурами, створюють підставні фірми, залучають хакерів.

«За аналізований період було зафіксовано збільшення кількості випадків, коли кримінальні авторитети російськомовних ОЗГ використовували для проникнення в Євросоюз офіційні закордонні паспорти України з окупованої території України (Крим, Донецьк і Луганськ) для отримання яких використовувалися змінені дані будь-якого громадянина України, що проживає на території, контрольованій проросійськими сепаратистами», — додали в Центрі.

Фахівці NCOZ пояснюють, що оскільки Україна вважає «ДНР» і «ЛНР» частиною держави, жителям, які проживають там, за їхнім запитом видаються українські закордонні паспорти, чим і користуються представники криміналітету, яким такий паспорт дозволяє в’їжджати на територію Євросоюзу в рамках безвізового режиму.


  1. 37 тисяч мешканців ОРДЛО подали заявки на отримання паспортів РФ.
  2. Клімкін прокоментував указ Путіна щодо видачі паспортів РФ мешканцям Луганської та Донецької областей.
  3. Путін доручив підлеглим спростити процедуру видачі українцям паспортів РФ.