Брата Віктора Ющенка позбавили наукового ступеня через плагіат

Брат третього президента України Віктора Ющенка, депутат Верховної Ради трьох скликань Петро Ющенко позбавлений ступеня доктора наук за плагіат у дисертації. 

Відповідне рішення атестаційна колегія Міністерства освіти та науки ухвалила на засіданні 26 лютого, повідомляє пресслужба відомства.

У дисертації Ющенка на тему «Києворуська спадщина в історичній пам'яті українського суспільства», за яку він і отримав науковий ступінь, не має авторських наукових положень та містить некоректні посилання. Ба більше, частина тексту вкрадена з робіт інших науковців.

Захистив докторську дисертацію він у вересні 2019 року в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова.

Важливо, коли професійна спільнота не мовчить, а називає порушення порушенням, плагіат – плагіатом, імітацію науки – імітацією. Ми вдячні усім, хто не мовчить та не мириться з імітацією у своїй науковій дисципліні,
– наголосив Єгор Стадний, заступник міністра.

Зазначимо, що на цьому ж засіданні атестаційна комісія позбавила ще двох осіб – Донник Тетяну та Дерев'янко Інну – ступеня кандидатів наук.

Що відомо про Петра Ющенка?

Народився 15 вересня 1946 року на Сумщині. Інженер-електрик за освітою. Був депутатом Верховної Ради трьох скликань – працював у Комітеті з питань культури та духовності.

Раніше повідомлялося, що під час написання дисертації Петро Ющенко використовував твори художньої літератури як історичне джерело.