Безсмертний розказав, про що домовились у Мінську

  • На зустрічі в Мінську домовились припинити вогонь, обмінятись полоненими та побудувати міст у Станиці Луганській
  • Обмін полоненими міг відбутись вже сьогодні, але Кремль виступив проти цього

Під час перемовин у Мінську домовились про безстрокове припинення вогню, початок процедури обміну полоненими та побудову мосту в Станиці Луганській. Про це на брифінгу повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний, передає кореспондент Політарени.

Безсмертний зазначив, що в Мінську домовились обміняти 69 українців, які перебувають в полоні на територіях ОРДЛО, на 208 бойовиків, які перебувають в Україні. До списку не увійшли утримувані українці в Росії та Криму, до цього переліку також не включили 24 українських моряків, які винесені за рамки Мінського процесу.

«Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідне число. Ми могли б навіть сьогодні зробити цей обмін. Це було підтримано навіть представниками ОРДО і ОРЛО, але цьому заперечив Кремль», — сказав Безсмертний.

Тому наразі розпочата процедура так званого правового очищення тих, кого внесли до списків на обмін, яка триватиме від декількох днів до декількох місяців. Коли саме відбудеться обмін наразі невідомо.

Окрім цього, було домовлено про побудову моста у Станиці Луганській та усунення фортифікаційних споруд, які заважають почати роботи з його зведення.

«Це змінить певну соціально-економічну ситуацію і покращить стосунки між людьми», — уточнив Безсмертний.

Також у Мінську домовились безстроково припинити вогонь.

«Досягнуті домовленості про те, що з 00:01, 21 числа розпочинається безстрокова заборона на обстріл», — сказав Безсмертний.

Він уточнив, що документ вперше передбачає припинення вогню з будь-якої зброї, а також передбачені публічні зобов'язання припинити стріляти.

«Вперше в документі зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. Наступне — зазначено відповідальність за відкриття вогню, а також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню. Тобто, по суті, сторони публічно беруть на себе обов'язок не вести вогонь впродовж неозначеного періоду», — повідомив український дипломат.

Насамкінець Роман Безсмертний повідомив, що в Мінську ще й обговорювали питання припинення мінування територій.


  1. В Мінську домовились про безстрокове припинення вогню на Донбасі.
  2. В Мінську домовились про підготовку взаємного звільнення заручників.
  3. Разумков: повернення Кучми в ТКГ реанімувало Мінські угоди.