Арахамія розповів, що буде далі з ЦВК

  • З кандидатами на посади членів Центральної виборчої комісії проводитимуть співбесіди цими вихідними
  • У «Слузі Народу» є шорт-лист, до якого входять 35 кандидатів, серед яких обиратимуть майбутніх членів ЦВК
  • Народних депутатів від «Слуги Народу» в переліку ймовірних членів ЦВК немає

З кандидатами на посади членів Центральної виборчої комісії проводитимуть співбесіди цими вихідними, щоб якомога швидше внести подання до Верховної Ради на їх призначення. Про це заявив лідер парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, повідомляє кореспондент Політарени.

«Ми розуміли, що рано чи пізно ЦВК буде перезавантажено. У нас був тривалий процес рекрутингу. Зараз є близько 35 кандидатів, з яких потрібно зробити шорт-лист таким, щоб ці люди виглядали нормально з професійної та суспільної точки зору, які можуть нормально захищати інтереси виборців», — сказав Арахамія.

Він уточнив, що в «Слузі Народу» не було внутрішньопартійної дискусії щодо того, чи потрібно змінювати склад ЦВК чи ні, оскільки дуже багато мажоритарників скаржились на діяльність попереднього складу Центрвиборчкому.

Арахамія також повідомив, що рішення достроково розпустити склад ЦВК було поєднанням професійного та політичних рішень, а вже в суботу та неділю будуть проводитись остаточні співбесіди з новими кандидатами на ці посади.

«Ви бачите ми можемо в турборежимі працювати. В неділю хтось буде працювати, щоб остаточно сформувати цей шорт-лист, проведе остаточні співбесіди, щоб потім подавати (вносити подання в Раду — ред.)», — зазначив голова фракції «Слуга Народу».

Арахамія не зміг уточнити, коли саме буде внесено таке подання, але наголосив, що серед 35 кандидатів на ці посади немає чинних народних депутатів від «Слуги Народу».


  1. Верховна Рада достроково звільнила весь склад ЦВК.
  2. «Слуга Народу» хоче скасувати монополію СБУ на відеофіксацію корупційних злочинів.
  3. В Раді утворили міжфракційне об'єднання «Українці в світі».