Апеляційний суд в 14 разів збільшив заставу для Микитася (фото)

  • Апеляційна палата ВАКС вирішила взяти Максима Микитася під варту з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів гривень
  • Частково слухання проводили у «закритому» режимі
  • Максим Микитась заявив, що не має загальних статків на суму 3 мільярди гривень

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, розглянувши скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо запобіжного заходу для колишнього народного депутата Максима Микитася, вирішила взяти його під варту з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів гривень, повідомляє кореспондентка Політарени.

Микитася повезли в СІЗО одразу після рішення суду про арешт з можливістю застави.

Адвокат Павло Козлов клопотав про проведення слухань у закритому режимі, вказуючи на потребу розгляду в конфіденційному режимі особистих даних підозрюваного, стану його здоров’я та зв’язків з родиною. Зі свого боку, прокурор запевнив, що озвучену захистом інформацію не обговорюватимуть під час засідання.

IMG 4522 result - Апеляційний суд в 14 разів збільшив заставу для Микитася (фото)
Павло Козлов

Суддя Дмитро Михайленко, порадившись ще з двома суддями, частково задовольнив клопотання, закривши засідання в частині розгляду таких матеріалів.

Серед ризиків від перебування Микитася на волі на період слідства прокурор назвав можливість підозрюваного виїзду за межі України, знищення чи підробки важливих для справи документів та перешкоджання діяльності свідка й експерта. Сторона захисту запевнила, що «кудись тікати» в Микитася вже немає часу, тож цей ризик — малоймовірний. А зі свідками він не спілкується.

Прокурор також наголошував, що встановлена сума застави Микитасю у 5,5 мільйона гривень є «дріб'язковою для нього». Окрім того, він вважає її необґрунтованою з точки зору доходів підозрюваного та завданих збитків від скоєних злочинів. Прокурор просив суд застосувати до Микитася запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю застави у 300 млн грн.

На уточнювальне питання судді до Микитася, чи має той загальні статки на суму 3 мільярди гривень, про що йдеться в документах САП, той відповів, що ніколи не рахував своїх грошей, на відміну від прокурора, однак такої суми не має.

IMG 4528 result - Апеляційний суд в 14 разів збільшив заставу для Микитася (фото)
Максим Микитась

Під час слідчих дій НАБУ з'ясувало, що внаслідок корупційних схем, до яких начебто причетний київський забудовник Микитась, державі спричинено збитків на суму 81 млн 635 тис. грн.

Екснардепу загрожує від семи до дванадцяти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відтак, судді заслухали сторони, розглянули частину матеріалів справи, а потім оголосили технічну перерву, після якої передбачена «закрита частина» засідання.


  1. Судове засідання у справі Микитася частково закрили від преси.
  2. Активісти пікетують суд через київського забудовника Микитася (фото).
  3. Микитась вніс до Антикорупційного суду понад 5 млн грн застави.