Антикорупційний суд почав розгляд справи Омеляна

  • ВАКС розпочав розгляд провадження стосовно Володимира Омеляна з приводу неправдивого декларування
  • Володимир Омелян заявив, що справа є політично вмотивованою

Вищий антикорупційний суд України почав судовий розгляд провадження стосовно колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна з приводу неправдивого декларування статків у деклараціях за 2015 та 2016 роки, повідомляє кореспондент Політарени.

«Я маю честь бути єдиним міністром уряду Гройсмана, проти кого сьогодні висунуті звинувачення... Я хотів би чітко сказати, що ця справа має абсолютно політично вмотивований характер і я вважаю, що єдина її мета (справи — ред.) — завдати репутаційного удару та змусити мене замовчати. Але я не промовчав і сподіваюсь на чесний розгляд справи», — наголосив Омелян.

IMG 5453 result - Антикорупційний суд почав розгляд справи Омеляна
Володимир Омелян

Адвокат ексміністра відкинув усі обвинувачення, зазначивши, що у ході судового процесу надасть усі необхідні докази, аби суд визнав його клієнта невинним.

ВАКС, ознайомившись з позиціями сторін, призначив наступний судовий розгляд на 28 жовтня о 10:00.

«Я радий, що нарешті відбулося засідання ВАКС і сподіваюсь на об’єктивний незалежний розгляд моєї справи. Оскільки я маю честь бути першим міністром України, справу якого розглядають у цьому суді», — додав після засідання Омелян.

Омеляна підозрюють в декларуванні свідомо неправдивих даних у деклараціях за 2015 та 2016 роки (ст. 366-1 Кримінального кодексу України — ред.) на суму понад 8 мільйонів гривень.

Колишньому міністру загрожує штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42500-51000 грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


  1. «Немає керівників — немає доріг»: Омелян оцінив 100 днів Зеленського.
  2. Омелян: На ремонт усіх доріг потрібно 10 років і трильйон гривень.
  3. Їх вже 16: Омелян «потролив» президента за обіцянку побудувати 15 аеропортів.