«Аграрна партія» розсилає смс-агітацію всім, хто хоч раз побував в університеті Поплавського

  • Студентів КНУКіМ агітують голосувати за «Аграрну партію України»
  • Олег Винник не знає, що його прізвище згадують в агітаційних смс-повідомленнях
  • Експерт вважає таку технологію ефективною, однак про її законність мова не йде

«Аграрна партія України» надсилає агітаційні смс-повідомлення усім, чиї номери телефонів зберігаються в базі Київського національного університету культури і мистецтв. Про це повідомляє журналістка «Політарени».

«Голосуй за своїх! Аграрії №20 у бюлетені. Ваш Олег Винник», — йдеться в смс-повідомленнях.

Як вдалося з'ясувати, повідомлення отримали чинні та колишні студенти університету, їх батьки, ті, хто вже подали документи з особистими даними для вступу, і навіть ті, хто просто приїжджали на День відкритих дверей та пройшли реєстрацію.

У такий спосіб молодь прямо агітують голосувати за «Аграрну партію України», лідером якої є Михайло Поплавський, ректор Київського державного інституту культури.

Зазначимо, що у прес-службі співака Олега Винника не знають про те, що його прізвище згадують в агітаційних смс-повідомленнях.

«Я думаю, що сам артист про це не знає. Ми будемо з'ясовувати цю ситуацію», — зазначила в коментарі журналістці «Політарени» прес-секретарка Винника Олена Ткач і додала, що співак сьогодні перебуває в останньому турі на підтримку партії, тож уточнити інформацію в нього не буде змоги.

Прес-службі «Аграрної партії» теж про це нічого не відомо, а зв'язку з Поплавським сьогодні немає через вже згаданий останній агітаційний тур.

«Я нічого про це не знаю. Які повідомлення? У Михайла Михайловича сьогодні тур, тому я не зможу цього уточнити», — заявили в прес-службі політсили.

Зі свого боку, політичний консультант, голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ» Сергій Биков вважає таку технологію ефективною, однак про її законність мова не йде.

«Велике питання, яким чином штаб отримав такі персональні дані. Зараз є достатня кількість механізмів для того, щоб отримати номери телефонів чи навіть просто взяти порядкові номери телефонів і за всіма відправляти відповідні смс-повідомлення з закликом голосувати за ту чи іншу політичну силу», — пояснив експерт журналістці «Політарени».

За його словами, таку технологію використовують багато політичних сил, серед яких, окрім «Аграрної партії України», ще й «Європейська Солідарність». 

«Тут безумовно необхідно звертатися до правоохоронних органів, щоб вже вони з'ясували, яким чином відправник отримав ці персональні дані. Тобто шлях простий: беремо телефон із повідомленням, йдемо до відділку поліції, пишемо заяву про незаконне використання персональних даних і нехай вже поліція з цим розбирається. Але як технологія, вона досить ефективна», — наголосив Сергій Биков.

Окрім того, він додав, що Олегу Виннику також варто звернутися до правоохоронців, щоб ті з'ясували, на яких правах його прізвище використовують в агітації без його погодження.


  1. Нацрада: З 16 липня всі матеріали передвиборної агітації мають бути українською.
  2. «Сітка» підкупу виборців: Поліція викрила передвиборчу злочинну схему (відео).
  3. КВУ: Виборців на Прикарпатті підкупають безкоштовними поїздками в Буковель.